Voda čo nás drží nad vodou.

Banskobystrický plavecký pohár 2. kolo

28.02.2009 11:31

V sobotu 28. februára 2009 sa v Banskej Štiavnici konalo 2. Kolo Banskobystrického pohára v plávaní. Zúčastnilo sa ho 14 rimavskosobotských plavcov. Najúspešnejším plavcom bol Benjamín Babús, ktorý získal šesť prvých umiestnení v disciplínach 200 VS, 50 M, 50 VS, 200 PP, 200 Z, 50 Z. Hanka Poljaková získala dve tretie miesta v disciplínach 100 PP a 50 Z a dve druhé miesta v jej osobných disciplínach 50 a 200 metrov prsia. Prekvapila však v kraulových disciplínach, kde získala dve prvé miesta. Tretie prvenstvo pridala v disciplíne 100 metrov prsia. Samo Šebok zvíťazil vo všetkých prsiarskych disciplínach. K trom zlatým priečkam pridal dve bronzové priečky v kraulových disciplínach. Ďalšie medailové priečky si odniesol Máté Mihály. Dve zlate v disciplínach 100 Z a 100 PP. V prsiarskej päťdesiatke získal druhé miesto, bronzové priečky získal v disciplínach 200 P a 100 VS. Lucka Staššáková získala jedno bronzové miesto, Ladislav Madarász získal tri tretie miesta. Grétka Sallaiová získala jedno tretie miesto v disciplíne 100 metrov prsia. Okrem bronzu získala jedno štvrté miesto a dve šieste miesta. Z najmladších plavkýň sa pretekov zúčastnili kvôli chorobe len štyri, Antalová Petra, Horváthová Kristína, Antalová Natália a Kristína Repková. Všetky štyri plavkyne sa na preteky pripravovali svedomito, čo sa prejavilo na ich zlepšených výkonoch, ktoré dosiahli na predchádzajúcom kole. Najmladší plavci plávajúci len 25- metrové disciplíny taktiež bojovali zo všetkých síl, najviac sa darilo Jakubovi Husárovi, ktorý získal jedno prvé miesto v disciplíne 25 VS a jedno druhé miesto v disciplíne 25 P. Linda Babúsová získala jedno štvrté a jedno piate miesto , jej výkony sa však oproti predchádzajúcemu kolu výrazne zlepšili. Prvý krát sa podujatia zúčastnil Tomáš Koóš, ktorý v disciplíne 25 metrov voľný spôsob obsadil piate miesto.
  Plavci taktiež absolvovali štafety 4x 50 metrov voľný spôsob, kde plavci v zložení Staššáková, Mihály, Šebok a Poljaková obsadili v kategórii „A“ tretie miesto. Kategórii „C“ sa darilo podstatne lepšie, kde štafeta v zložení Horváthová, Jakub Husár, Sallaiová a Babús získala zlatú priečku. Navyše za prvenstvo získali obrovskú tortu v tvare „Banskobystrického pohára“.