Voda čo nás drží nad vodou.

Veľká cena mesta Humenné v plávaní.

28.02.2009 09:53

V poradí druhé plavecké podujatie v roku 2009 sa konalo v meste Humenné. Zúčastnilo sa ho šesť rimavskosobotských plavcov , nakoľko sa chrípkové ochorenie prejavilo aj v plaveckých radoch. Najúspešnejším plavcom bol Benjamín Babús, ktorý vo všetkých štartovaných disciplínach (100 Z, 100 M, 400 VS, 100 VS, 50 M, 200 PP) obsadil prvé miesto. Jeho tohtoročná štatistika je mimoriadne úspešná, keďže z dvanástich štartov neprehral ani jeden. Darilo sa aj Samovi Šebokovi, ktorý v prsiarskych disciplínach získal dve prvé miesta, v znakovej päťdesiatke tretie miesto. Juraj Husár obsadil tri druhé miesta (200 PP, 100 VS, 400 VS) a jedno tretie miesto (50 VS). Stupienok víťazov mu tesne unikol v disciplínach 100 metrov a 50 metrov prsia. Jedno druhé a jedno tretie miesto získal Szomolai Bálint (100 P, 50 VS), Mihály Máté si vybojoval jednu striebornú a tri bronzové priečky. Jedinou zástupkyňou plaveckého klubu bola Lucka Staššáková, ktorá sa najlepšie umiestnila na šiestom mieste v disciplíne 100 metrov prsia.

Najbližšie čaká plavcov rimavskosobotského klubu druhé kolo Banskobystrického plaveckého pohára ktoré sa bude konať v Banskej Štiavnici.